امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۳
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدير كتابخانه و مركز اسناد آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) از مرمت يك جلد نسخه خطی نفيس اين كتابخانه خبر داد.
 به گزارش پرتال خبری شهرستان آران و بیدگل "ای بی نیوز" به نقل از ایکنا،علی محمد سلطان محمدی، مدير كتابخانه و مركز اسناد آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) با اعلام خبر مرمت يك جلد نسخه خطی نفيس كتابخانه حرم هلال بن علی(ع) گفت: اين نسخه خطی جلد پنجم کتاب «حدائق‌الناظره» به تأليف و خط شیخ يوسف بحرانی در سال 1180 قمری نگاشته شده است.


مدير كتابخانه و مركز اسناد آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) خاطرنشان كرد: اين كتاب به خط نسخ در 24 سطر و با حواشی نويسی مولف نگارش شده است.

وی افزود: الحدائق الناظره فی احكام العتره الطاهره مشهور به حدائق در 25 جلد، رساله اجوبه المسائل و كشكول بحرانی از جمله آثار اين عالم است و شيخ يوسف بحرانی در ربيع الاول 1186 قمری در سن 79 سالگی درگذشت.

يادآور می‌شود؛ كتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در سال 1344 شمسی به همت آيت‌الله دربندی، حجت‌الاسلام تشكری و الهيار صالح در ضلع جنوبی صحن مطهر تأسيس شد.

اين كتابخانه در حال حاضر با 80 هزار جلد نسخه چاپی به زبان‌های مختلف، 300 جلد نسخه خطی و بيش از 520 جلد چاپ سنگی به عنوان يكی از غنی‌ترين و ارزشمندترين گنجينه‌های فرهنگی به شمار می‌رود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری