امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام صادقی:
گروه اجتماعی: مدیرکل اوقاف اصفهان بااشاره به نگهداری نسخه‌های ارزشمند و نفیس خطی و چاپ سنگی در این کتابخانه،این مجموعه را یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگی استان دانست.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، نمایندگی امامزاده هلال بن علی (ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا صادقی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان هفتم بهمن در حاشیه بازدید از حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) تعامل و همکاری مسئولان و نهادهای شهرستان آران و بیدگل با آستان مقدس را کلید حل مشکلات این حرم مطهر دانست.

حجت‌الاسلام صادقی در حاشیه بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد آستان مقدس، فضای موجود برای سالن مطالعه و مخزن کتاب‌های این کتابخانه را با توجه به حجم کتب موجود در این کتابخانه، بسیار محدود و ناکافی دانست و گفت: احداث و بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از کتابخانه‌ای وسیع و مجهز برای این حرم مطهر، همت والای مردم، مسئولان و خیرین بقعه‌ساز و همکاری آنها با طرح مودّت سازمان اوقاف و امور خیریه را می‌طلبد.

وی با اشاره به نگهداری نسخه‌های ارزشمند و نفیس خطی و چاپ سنگی در این کتابخانه، این مجموعه را یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگی استان دانست و افزود: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان آمادگی دارد همکاری‌های لازم را در جهت احداث و توسعه فضای فیزیکی با این آستان مقدس داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین با اشاره به فضای محدود پارکینگ‌های جنوبی و غربی حرم مطهر تصریح کرد: هرچند احداث پارکینگ‌های عمومی جزء وظایف شهرداری‌هاست، اما برای رفاه حال زائران حرم مطهر، این اداره کل خود را موظف به همکاری با شهرداری آران و بیدگل می داند و این امر تعامل و پیگیری هیئت امنای حرم و شهرداری آران و بیدگل را می‌طلبد.

حجت‌الاسلام صادقی در ادامه با اشاره به کثرت زائران حرم مطهر در طول سال بویژه در مناسبت‌های مذهبی، وجود زائرسرا برای اسکان مسافران و زائران حرم را از ملزومات غیر قابل انکار و گامی در جهت گسترش صنعت تورسیتی و جذب گردشگری شهرستان آران و بیدگل دانست و افزود: در صورتی که بخش خصوصی یا شهرداری آران و بیدگل برای احداث زائرسرای هلال(ع) اقدام کند، از حمایت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برخوردار خواهد شد و یقینا در تمامی زمینه‌ها آنها را یاری خواهیم کرد.

وی همچنین وجود زیرساخت‌های لازم برای تأسیس دانشکده قرآنی وابسته به آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل را مسرّت‌بخش خواند و با ابراز تأسف از عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای احداث این دانشکده خاطرنشان کرد: برای صدور هر چه سریع‌تر مجوز لازم برای راه‌اندازی این دانشکده، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان پیگیری لازم را با دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم انجام خواهد داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به عنایت ویژه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به حرم مطهر هلال بن علی بن ابیطالب(ع) تأکید کرد: یقیناً توسعه و پیشرفت‌های سال‌های اخیر این آستان مقدس مورد رضایت خداوند متعال بوده که توجه ویژه مردم و مسئولان به جایگاه بلند مرتبه این امامزاده با برکت و صاحب کرامت را نیز فراهم آورده است.

حجت‌الاسلام صادقی افزود: برای سرعت‌بخشی به پیشرفت و توسعه حرم مطهر و رفع مشکلات موجود، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان آمادگی هرگونه تعامل و همکاری دوجانبه با نهادهای شهرستان از جمله شهرداری، فرمانداری، بنیاد مسکن، اداره منابع طبیعی و تمامی نهادهای شهرستان را دارد و این امر مستلزم پیگیری ویژه مسئولان ذیربط شهرستان است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری