امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۳۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس منابع طبیعی آران و بیدگل:
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت: با هدف اجرای طرح‌های بیابان‌زدائی در شهرستان، مدیریت روان‌آبها در ۴۰۰ هکتار از اراضی بیابانی شهرستان آران و بیدگل به اجرا در می‌آید.
به گزارش پرتال خبری آران و بیدگل"ای بی نیوز" به نقل از تسنیم،ابوالفضل معینی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در آران و بیدگل با اشاره به پروژه مدیریت روان‌آبها در اینش هرستان اظهار کرد: این پروژه حوزه آبخیزداری در منطقه چاله حسنه و چاه عروس ابوزیدآباد انجام می‌شود.

وی افزود: پیش بینی شده که این پروژه در اراضی بیابانی با اعتباری حدود 44 میلیون و 830 هزار تومان به اتمام برسد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل با اشاره به وجود 103 هزار هکتار کانون بحران درجه 2 و 3 در این شهرستان بیان کرد: در اقدام دیگری درباره بیابان‌زدایی در 2 بخش از کانون بحران نصرآباد پروژه‌های نهالکاری در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در یکی از این پروژه‌ها 84 هکتار از اراضی این کانون بحران با اعتبارات ملی حدود 156 میلیون تومان به مدت دوسال درحال نهالکاری است.

معینی‌نژاد گفت: در یک پروژه دیگر، 100 هکتار از قسمت دیگری از کانون بحران نصرآباد با اعتبارات ملی حدود 257 میلیون تومان نهالکاری می‌شود.

وی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل از سال 1349 تا کنون اقدام به اجرای پروژه‌های بیابانزدایی کرده که ماحصل این فعالیت‌ها ایجاد 120 هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت تاغ است.

معینی‌نژاد گفت:جنگل‌های دست کاشت تاغ در طی این سال‌ها از هجوم شن‌های روان به مناطق مسکونی و بروز مشکلات اجتماعی جلوگیری کرده‌است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری