امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۳۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۷
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس بهزیستی آران و بیدگل:
رئیس اداره بهزیستی آران و بیدگل گفت: باتوجه به فعالیت نهادهای فرهنگی گوناگون باید ارزش‌های اخلاقی و دینی برای جامعه درونی شود تا شاهد کاهش مشکلات و به خصوص طلاق در جامعه باشیم.
به گزارش پرتال خبری آران و بیدگل"ای بی نیوز" به نقل از تسنیم ، حیدر ایمانیان ظهر امروز در چهل و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل با موضوع سبک زندگی اسلامی با رویکرد پیشگیری از طلاق اظهار کرد: عدم تفاهم اخلاقی میان زوجین نشاندهنده دقت نداشتن در انتخاب همسر بوده که این مقوله نیازمند آموزش بیشتر جوانان در پیش از ازدواج است.

وی افزود: دخالت خانواده‌های همسران در زندگی مشترک زوجین و اعتیاد زوج ازدیگر دلایل عمده طلاق در زوجین این شهرستان بوده که بر اساس بررسی‌ها به طور عمده در 4 سال نخست زندگی مشترک واقع شده و کانون خانواده را از هم پاشیده است.

رئیس اداره بهزیستی آران و بیدگل بیان کرد: مشکلات اقتصادی، ظاهربینی جوانان، سطحی‌نگری در ازدواج، کمرنگ شدن حضور خانواده‌ها در انتخاب همسر برای فرزندان و گاه آگاهی زنان از برخی حقوق خود منجر به افزایش امار طلاق در جامعه شده‌است.

وی تصریح کرد: چنانچه برای افزایش آمار طلاق در جامعه تدبیری لحاظ نشود، در آینده با بحران‌هایی مانند بازگشت آسیب اجتماعی به خانواده، تغییر تخلف درجنس زن و مرد و گاه کودک هستیم.

ایمانیان گفت: باتوجه به فعالیت نهادهای فرهنگی گوناگون باید ارزش‌های اخلاقی و دینی برای جامعه درونی شود تا شاهد کاهش مشکلات و به خصوص طلاق در جامعه باشیم.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده بیشترین طلاق در زوجین هم سن و کمترین مورد در زنان با اختلاف سن از 15 تا 20 سال بزرگتر از مردان و با تعداد فرزندان بیشتر رخ داده و سن طلاق نیز در زوج‌ها 25 تا 29 و در زوجه‌ها 20 تا 24 سال بوده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری