امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۳۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرجهاد کشاورزی آران و بیدگل:
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آران و بیدگل گفت: شهرستان آران و بیدگل ۳۵ درصد از سطح زیر کشت پسته استان اصفهان را به خود اختصاص داده و دارای رتبه نخست در این زمینه است.
به گزارش پرتال خبری آران و بیدگل"ای بی نیوز" به نقل از تسنیم،حسین فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آران و بیدگل با اشاره به اینکه هرساله میزان پسته‌های بارور افزایش می‌یابد اظهار کرد: امسال نزدیک به 3 هزار و 200 تن پسته خشک از حدود 1650 هکتار از اراضی زیر کشت پسته این شهرستان برداشت شد.

وی با اشاره به میزان برداشت پسته در شهرستان بیان کرد:  میزان پسته برداشت شده سال گذشته 3 هزار تن پسته خشک از سطح 1550 هکتار بود که امسال این میزان افزایش یافت.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آران و بیدگل افزود: انواع پسته‌های کشت شده در آران و بیدگل شامل اکبری، احمدآقایی، کله‌قوچی، فندقی و اوحدی بوده که برداشت آن از 20 شهریورو ماه آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: شهرستان آران و بیدگل 35 درصد از سطح زیرکشت پسته استان اصفهان را به خود اختصاص داده و دارای رتبه نخست در این زمینه بوده و از نظر متوسط تولید نیز با دو هزار و 200 کیلو بالاتر از سطح کشوری است.

فتاحی تصریح کرد: پسته کار نمونه آران و بیدگلی هم اکنون در هر هکتار متوسط تولیدی حدود 6 و 8 دهم تن پسته خشک دارد.

وی با اشاره به فعالیت 8 واحد فراوری پسته در این شهرستان گفت: عمده منطقه کشت پسته در آران و بیدگل در بخش کویرات بوده و در مجموع به طور غیرمستقیم حدود 80 درصد از پسته این شهرستان صادر می‌شود.

انتهای پیام/ج


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری