امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۳۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
شهردار سفیدشهر:
شهردار سفیدشهر آران و بیدگل گفت: با برنامه‏ریزی صورت گرفته و جذب سرمایه‌گذار، مرمت شهر زیرزمینی و تاریخی سفیدشهر آران و بیدگل به زودی آغاز می‎شود.
به گزارش پرتال خبری آران و بیدگل"ای بی نیوز" به نقل از تسنیم، محسن حیدری عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با بیان اینکه لاین یک جاده محمدآباد به سفید شهر به زودی افتتاح می‌شود، اظهار داشت: این جاده 2 کیلومتری در 2 لاین بوده که زیرسازی و آسفالت آن حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

وی افزود: زیرسازی این جاده با حدود 500 میلیون تومان انجام شده و عهده‌دار 700 میلیون دیگر آن نیز شهرداری سفیدشهر است.

شهردار سفیدشهر بیان کرد: هزینه جدول‌گذاری و روشنایی این جاده نیز حدود 300 میلیون تومان تخمین زده شده که این بخش نیز به عهده شهرداری سفیدشهر خواهد بود.

وی تصریح کرد: همچنین مسیری با برآورد 24 هزار و 500 متر و هزینه زیرسازی و آسفالت 600 میلیون تومان در برنامه‌های این منطقه قرار دارد که در این خصوص 170 تن قیر یارانه‌ای دریافت شده و 176 و 174 میلیون تومان اعتبار نیز به ترتیب از شرکت فولاد کویر و اعتبارات کلان شهرها بر اساس تصویب نمایندگان مجلس در نظرگرفته شده که از سرریز اعتبارات وزارت کشور معابر سطح شهر نیز در هفته آینده آسفالت می‌شود.

حیدری گفت: در زمینه مرکز بهداشتی درمانی کریمشاهی سفیدشهر نیز دو هزار و 500 متر مربع زمین با تعهد یک میلیاردی خانواده خیر اهدا شده که نقشه آن با حدود هزار متر مربع زیربنا در حال انجام محاسبات بوده و پیمانکار را نیز خیر تقبل کرده‌است.

وی افزود: ایجاد پل‌زیرگذر و دیوار بتونی اطراف راه آهن باهمکاری مدیرکل خطوط راه‌آهن کشور و مسئولان در کاشان اقدام مهم دیگری در این منطقه بوده که باکس 3 در 4 آن در حال حاضر تخلیه شده و دیواره بتونی چهار کیلوماتری تا 3 ماهه نخست سال 1394 اجرایی می‌شود.

شهردار سفیدشهر بیان کرد: کتابخانه عمومی سفیدشهر نیز با استفاده از تعهد نیم درصد شهرداری‌ها با 600 متر زیربنا در 3 طبقه در نظرگرفته شده که با همکاری بسیج سازندگی تکمیل 3 طبقه در برنامه‌ها قرار گرفته که افتتاح یک طبقه آن در دهه مبارک فجر امسال صورت می‌گیرد.

وی درباره میراث تاریخی و فرهنگی سفیدشهر تصریح کرد: ارگ تاریخی امیرکبیر و شهر زیرزمینی سفیدشهر 2 بنای تاریخی در این شهر هستند که در طرح جامع جانمایی شده و از پژوهشکده باستان‌شناسی مجوز اخذ کرده و نوع معماری این قلعه با تمامی قلعه‌های اطراف متفاوت بوده و ساختمان 2 طبقه آن را از مرنجاب نیز متمایز کرده است.

حیدری گفت: سرمایه‌گذار متعهد شده درصورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و حل مشکلات به خصوص در زمینه آب در ارگ تاریخی امیرکبیر موسوم در طول یک سال 5 میلیارد تومان برای بازسازی و 6 میلیارد تومان برای محوطه اطراف هزینه کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری