امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۳۹۰۲
گروه : سیاسی » سایر
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سمیع الله مردان - رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل
بسم الله الرحمن الرحیم


نه دی، قيام ولايتمداري، مردودی بی بصیرت ها
استکبار جهانی در سال های اخیر علاوه بر استفاده از جنگ سخت برای مقابله با جهان اسلام، از جنگ نرم به عنوان حربه ای دیگر استفاده کرده و با به خدمت گرفتن رسانه ها به دنبال همسویی افکار عمومی ملل مسلمان با سیاست ها و اندیشه های مادی گرایانه خود است.
در فتنه 88 شاهد بودیم که استکبار جهانی با در اختیار داشتن رسانه ها چگونه به جنگ با نظام مقدس جمهوری اسلامی آمد  و اگر نبود درایت و بینش عمیق حضرت  امام خامنه ای (مد ظله العالی) معلوم نبود که چه به سر این نظام می آمد..
حقیقت حماسه نهم دی، دو عنصر «حضور گسترده مردمی و ایمان دینی مردم» بود.
حرکت عظیم و ماندگار مردمی در نهم دی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود تا در سالگرد این حماسه عظیم، حرف اصلی ملت ایران یعنی «حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی» تبیین گردد.
نهم دی روز تجلی بصیرت سیاسی مردم در دفاع از آرمان ها و ارزش های مقدس انقلاب اسلامی و دفاع از حریم ولایت مطلقه فقیه بوده است.
حماسه نهم دی در راستای بزرگداشت قیام حضرت اباعبداله الحسین (ع) و ادامه حماسه 22 بهمن 57 بود. هر حرکتی که از قیام عاشورای حسینی منبعث شود، بی شک ماندگار خواهد شد و هر تلاشی که بر خلاف مسیر قیام حسینی صورت گیرد به طور حتم محکوم به شکست خواهد بود.
به یقین، مدیریت مدبرانه، داهیانه و مقتدرانه مقام معظم رهبری حضرت آیت اله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) در فرونشاندن فتنه، یادآور کلام نورانی آن امام عظیم الشان انقلاب اسلامی است که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.
تشخیص به موقع و عمل به هنگام در دفاع از حریم ولایت مطلقه فقیه از مهم ترین ویژگی های حماسه عظیم نهم دی است.
بزرگداشت نهم دی بسیار مهم و ضروری است، چراکه موجب تعمیق و گسترش پیوند ناگسستنی میان امت و ولایت است که از طرفی باعث در هم پیچیده شدن طومار فتنه گران و رسوایی حامیان غربی و صهیونیستی آنان و از سوی دیگر سنگ محک خواص بی بصیرت و جریانات مطرود امت و امام گردید.
حماسه‌ای که مردم ایران با حضور میلیونی خود در ۹ دی آفریدند، سه تاثیر متفاوت بر سه گروه مختلف داشت.
 اول باعث دلگرمی و احساس غرور و قدرت خود مردم ایران و دوستان انقلاب در داخل و سراسر دنیا شد.
دوم خشم و عصبانیت دشمنان و منافقان و البته واکنش همراه با انفعال و عقب‌نشینی آنها را به همراه داشت.
 سوم باعث بیداری عده‌ای شد که در چند ماه گذشته در تحلیل و بررسی اوضاع ایران تا حدودی دچار شک و تردید شده‌ بودند.
این حماسه بزرگ، بدون شک باشکوه‌ترین و بزرگترین اجتماع و راهپیمایی سراسری مردم ایران در ۳۰ سال گذشته بود. در این مساله هیچ شک و تردیدی وجود ندارد. گواه این ادعا خود مردم ایران هستند که این حماسه بزرگ را خلق کردند.
حماسه عظيم 9 دي ، تجلي بصيرت ، همت و ولايت مداري امت حزب الله
نهم دی ماه یک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.
نه دی، عرق شرم امت را در طول تاریخ به خاطر بی‌بصیرتی در ماجرای سقیفه پاک کرد.
نه دی، درد کوته‌بینی حکمیت را تا حدودی التیام داد و بر آن مرهمی شد.
نه دی، سوزش خیانت جمل و نهروان را کمی خنک کرد و از تکرار غربت 25 ساله جلوگیری کرد.
نه دی، فرق کوفه و تهران، عراق و ایران را نشان داد و آب بسته را به جوب بازگرداند.
نه دی، ایران، بدون خواست سفیر حسین (ع)، بیعت مجدد کرد و بر سر بیعتش ماند.
نه دی، ندای هل من ناصر بلند نشد ولی فریاد لبیک یا حسین تا آسمان به گوش همه رسید.
نه دی، شش ماهه، سه ساله، جوان، پیر، زن، مرد، ویلچری، شیمیایی و... داشت.
نه دی، زمستان بود ولی درخت انقلاب در آن سرمای زمستان گل داده بود.
نه دی، در ایران بود ولی پایه‌های کاخ سفید در مکان و کاخ سبز معاویه در زمان را لرزاند.
نه دی، قیام مختار نبود، ولی اگر مختار هم زنده بود در مقابل آن کرنش می‌کرد.
نه دی، مانور اعلام آمادگی یاران آخر الزمان حضرت مهدی (عج) بود.
نه دی، یک روز بود ولی خیرٌ مِن الفِ شَهر بود.
نه دی، مبیّن کوثر و ابتر بود که گفتند خامنه‌ای کوثر است، دشمن او ابتر است.
نه دی، عاشورا بود و ایران کربلا.
نه دی، ثمره‌ی خون شهید آیت‌ها، مطهری‌ها، بهشتی‌ها، باکری‌ها، همت‌ها و... بود.
نه دی، تاریخ نبود، بلکه خود تاریخ‌ساز بود.
نه دی، روز بخشش فریب خوردگان و روز غضب بر فتنه‌گران توسط امت بود.
نه دی، آموخت که نیازی نیست همیشه ولیّ در بین باشد، بلکه کافی است ولیّ در دل باشد.
نه دی، نور بصیرت الهی بود در دل‌های امت.
نتیجه آنکه این حضور باشکوه نشان داد که درست در روزهایی که همه حرمت‌ها شکسته شد، مردم ایران زنده و بیدار هستند. در روزهایی که همه تعارفات کنار گذاشته شد و فضا چنان آشفته بود که هر کسی که مشکلی با نظام داشت، می‌توانست از فرصت بدست آمده استفاده کند و مشکلش را نشان بدهد و علیه نظام شعار بدهد، دیدیم که چنین نشد. کسانی در حماسه ۹ دی به خیابان آمدند و از نظام و رهبری دفاع کردند که شاید از وضعیت معیشتی و مادی خود شکایت داشتند ، اما آمدند.
حماسه نهم دي در كلام مقام معظم رهبری (دام ظله العالی)
این حماسه در تاریخ ماندگار شد.

روزهاى سال، به طور طبيعى و به خودى خود همه مثل همند؛ اين انسانها هستند، اين اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست كه يك روزى را از ميان روزهاى ديگر برميكشد و آن را مشخص ميكند، متمايز ميكند، متفاوت ميكند و مثل يك پرچمى نگه ميدارد تا راهنماى ديگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فى نفسه با روزهاى ديگر فرقى ندارد؛ اين حسين بن على (عليه السّلام) است كه به اين روز جان ميدهد،
یك حركت بدون فراخوان
راز ماندگارى اين انقلاب، اتكاى به ايمانهاست؛ اتكاى به خداست. لذا شما مى‌بينيد آن روزى كه توده‌ى عظيم مردم در سرتاسر كشور احساس كنند كه دشمنى متوجه انقلاب است، احساس كنند كه دشمنىِ جدى‌اى وجود دارد، بدون فراخوان حركت ميكنند مى‌آيند. روز نهم دى شما ديديد در اين كشور چه اتفاقى افتاد و چه حادثه‌اى پيش آمد. دشمنان انقلاب كه هميشه سعى ميكنند راهپيمائى‌هاى ميليونى را بگويند چند هزار نفر آمده‌اند - تحقير كنند، كوچك كنند - اعتراف كردند و گفتند در طول اين بيست سال، هيچ حركت مردمى‌اى به اين عظمت در ايران اتفاق نيفتاده است؛ اين را نوشتند و گفتند. آن كسانى كه سعى در كتمان حقائق درباره‌ى جمهورى اسلامى دارند، اين را گفتند. علت چيست؟ علت اين است كه مردم وقتى احساس ميكنند دشمن در مقابل نظام اسلامى ايستاده است، مى‌آيند توى ميدان. اين حركتِ ايمانى است، اين حركتِ قلبى است؛ اين چيزى است كه انگيزه‌ى خدائى در آن وجود دارد؛ دست قدرت خداست، دست اراده‌ى الهى است؛ اين چيزها دست من و امثال من نيست. دلها دست خداست. اراده‌ها مقهور اراده‌ى پروردگار است. وقتى حركت خدائى شد، براى خدا شد، اخلاص در كار بود، خداى متعال اينجور دفاع ميكند. لذا ميفرمايد: «انّ اللَّه يدافع عن الّذين امنوا». اين را دشمنان نظام اسلامى نميفهمند، تا امروز هم نفهميدند؛ لذا تهديد ميكنند، حرف ميزنند، روشهاى گوناگون را به كار ميگيرند، به خيال خودشان ميگردند نقطه ضعف براى جمهورى اسلامى پيدا كنند؛ گاهى اسم حقوق بشر را مى‌آورند، گاهى اسم دموكراسى را مى‌آورند؛ ترفندهائى كه امروز براى مردم دنيا حقيقتاً ترفندهاى مسخره است. ميگويند افكار عمومى؛ اما افكار عمومى اگر اين حرفها را از آمريكا و صهيونيسم باور ميكرد، اينجور در دنيا، در كشورهاى مختلف، ملتهاى مختلف، در مواقع گوناگون، نفرت خودشان را از اين سران مستكبر نشان نميدادند، كه مى‌بينيد نشان ميدهند. هر جا سفر ميكنند، گروهى از مردم عليه‌شان شعار ميدهند. پيداست كه افكار عمومى دنيا فريب ترفندهاى اينها را نخورده است.
وبیداری اسلامی نشات گرفته از این حرکت های شما ملت ایران است.
مشتی بر دهان فتنه‌گران

فتنه‌ى سال 88 جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه يعنى كسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح كنند، بياورند براى فريب دادن مردم. اما ناكام شدند. هدف از ايجاد فتنه، گمراه كردن مردم است. شما ملاحظه كنيد؛ مردم ما در مقابله‌ى با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دى در سرتاسر كشور مشت محكمى به دهان فتنه‌گران زد. اين كار را خود مردم كردند. اين حركت - همان طورى كه گويندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - يك حركت خودجوش بود؛ اين خيلى معنا دارد؛ اين نشانه‌ى اين است كه اين مردم بيدارند، هشيارند.
 دشمنان ما بايد اين پيام را بگيرند. آن كسانى كه خيال ميكنند ميتوانند ميان نظام و ميان مردم جدائى بيندازند، ببينند و بفهمند كه اين نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتياز نظام ما به اين است كه متعلق به مردم است. آن كسانى كه با همه‌ى وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و اين پرچم برافراشته را در اين كشور نگه داشته‌اند.
 در درجه‌ى اول خود مردمند؛ دشمنان ما اين را بفهمند. سردمداران دولتهاى مستكبر - و در رأس آنها آمريكا - عليه ملت ما حرف ميزنند، توطئه ميكنند، گاهى شعار ميدهند، گاهى اظهارات مزوّرانه ميكنند، گاهى صريحاً دشمنى ميكنند، گاهى در لفافه ميبرند؛ اينها همه براى اين است كه تحليل درستى از مسائل ايران و شناخت درستى از ملت ايران ندارند. ملت ما ملت بيدارى است، ملت هشيارى است.
در ديدار مردم استان گيلان 8/10/1389
حماسه 'نهم دي' پيروزي مردم در جنگ نرم بود
حماسه نهم دي بایداز حماسه هاي ماندگار تاريخ انقلاب اسلامي دانست كه راز ماندگاري اين حماسه در حضور پرشكوه مردم بود كه سبب ناكام ماندن بيگانگان شد و در حقيقت پيروزي مردم در جنگ نرم بود.
حضور ميليوني مردم مسلمان ايران در تظاهرات نهم دي 1388، واكنش به حرمت شكني عاشورا توسط برخي عوامل و ايادي فتنه سال 88، حماسه اي بي نظير در طول سه دهه تاريخ انقلاب بود كه بصيرت، هوشياري، دشمن شناسي و غيرت ديني و انقلابي ملت و انقلابي ملت آگاه ايران اسلامي را به خوبي نشان داد.
حماسه نهم دي را باید از جهتي همانند پيروزي در جنگ تحميلي دانست: پيروزي در جنگ تحميلي، پيروزي در جنگ سخت و پيروزي در فتنه 88، پيروزي در جنگ نرم بود.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری