امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۵۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۵
تعداد نظرات: ۵ نظر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در آران و بیدگل میتواند باعث رفع موانع و مشکلات باشد.
به کوشش:  آقای عنایتی
وجود صنایع فرش ماشینی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل این منطقه را به قطب تولید فرش ماشینی در کشور تبدیل ساخته و این منطقه به عنوان قطب این صنعت در کشور شناخته شده است. وجود این صنعت در شهرستان آران و بیدگل باعث رونق اقتصادی و اشتغال مردم این شهر در این صنعت شده است و آمار بیکاری در این شهرستان از آمار کل کشور تا حد چشمگیری کمتر است. سطح امنیت در شهرستان آران و بیدگل درحد بسیار مطلوب قراردارد و میتوان یکی از دلایل آنرا وجود صنایع فرش ماشینی و بالا بودن سطح اشتغال جوانان این شهرستان دانست.

علاوه بر امتیازات زیادی که وجود این صنعت در این شهرستان دارد، گاهاُ مسائل و مشکلاتی نیز برای کارگران این صنعت و مردم این منطقه به همراه دارد که به دلیل نیاز به تحلیل و بررسی موشکافانه جامعه شناسی جای بیان آنها در این مطلب وجود ندارد. اما برآیند وجود صنعت فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل مثبت و مایه رونق این شهرستان است.
همت و پشتکار مدیران صنعت فرش ماشینی شهرستان باعث شده است تا روز به روز شاهد توسعه و پیشرفت این صنعت در این شهرستان باشیم. چنان که در سال های اخیر شاهد به روز شدن این صنعت و ورود ماشین آلات جدید و پیشرفته و افزایش تنوع و تولید در صنعت فرش ماشینی شهرستان هستیم. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که صاحبان صنعت فرش ماشینی آران و بیدگل با موانع و مشکلات زیادی بر سر راه خود مواجه اند و آنها تلاش دارند تا از موانع پیش روی خود عبور کنند.
هر از چند گاهی شاهد آن هستیم که صنعت فرش ماشینی شهرستان با مشکلات و رکود مواجه میشود و نفس این صنعت را به شماره می اندازد. در اکثر مواقع با پشتکار مدیران کارخانه ها و حمایت و کمک مسئولین مربوطه شاهد بهبود وضعیت پیش آمده هستیم. بنا به شواهد موجود اکنون نیز صنعت فرش ماشینی آران و بیدگل با مشکلاتی مواجه شده است و باعث نگرانی مدیران صنعت فرش ماشینی و کارگران آنها شده است. برخی از مدیران شرکتهای تولید فرش ماشینی اقدام به وارد نمودن تجهیزات پیشرفته در تولید فرش ماشینی به شهرستان را نموده اند. اکنون شاهدآن هستیم که برخی از این شرکت ها با موانع و مشکلاتی مواجه شده اند و در نتیجه با کاهش ظرفیت تولید و تعطیلی مواجه شده اند. که این مسئله باعث نگرانی هم مدیران شرکت ها و هم کارگران آنها شده است.

اخیرا جناب آقای محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با سفر به این منطقه و بازدید از صنایع فرش ماشینی آران و بیدگل در جریان مسائل و مشکلات پیش روی صنعت فرش ماشینی آران و بیدگل قرار گرفتند. ایشان همچنین در جمع مدیران صنایع شهرستان از نوسازی صنایع نساجی به ویژه کارخانجات فرش ماشینی کشور خبر دادند و افزودند: برای برطرف کردن مشکلات صنایع فرش ماشینی از حساب صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت می کنیم. ایشان همچنین تصریح کردند: وجود پانصد واحد تولید فرش ماشینی و یک هزار و صد و پنجاه کارخانه نساجی که زمینه اشتغال حدود سه هزار نفر را ایجاد کرده، افتخاری برای این منطقه است.

حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در شهرستان آران و بیدگل و قرار گرفتن ایشان در جریان مسائل و مشکلات صنعت فرش ماشینی شهرستان آن هم در این زمان که صنایع شهرستان با موانع و مشکلات زیادی مواجه شده است میتواند باعث رفع موانع و مشکلات موجود باشد. امیدواریم وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت با توجه به سخنانی که فرمودند در جهت رفع مشکلات صنایع شهرستان گام های موثری بردارند تا بار دیگر شاهد رونق صنایع شهرستان و آبادانی هر چه بیشتر شهرستان شهید پرور و ولایی آران و بیدگل باشیم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۲
1
1
ایا سزاوار است که یک کارخانه دار در هر فرش هزار شانه یک میلیون سو د کند
پاسخ ها
نویسنده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
آیا سزاوار است که یک کارگر یک هفته در میان بیکار باشد و فقط پانزده روز در ماه کار کند؟ آنوقت چطور زندگی کند؟ حرف شما متین اما اون طرف قضیه را هم باید بخونیم.
یک بچه محله قاضی ملا علی آرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۴
1
2
در هر اموری اگر ظلمی کوتاهی حق ناحقی و... صورت بگیرد دوداش نصیب همه می شود ازماست که برماست اما یک پیشنهاد ما در شهر یک نمایشگاه تاکنون نداشتیم که کارخانجات کالاهای خود را به نمایش بگذارند و مردم خودشان بهترین را انتخاب کنند و کارخانه های دیگر که کار بنجول تحویل می دهند و بقیه کارخانه هی منطقه و حتی استان را بد نام می کنند مشخص می شود و بدین طریق از دایره تولید کنار می روند . چه خوب است که در تابستانها نمایشگاه فرش دست بافت و ماشینی در شهرمان داشته باشیم حتی تاکنون با این سابقه طولانی 200 ساله فرش ( بویژه قالی گلیم جاجیم و...)در منطقه که حتی شهرت فرش کاشان در جهان به خاطر بی فکری گذشتگان ما بوده که بنام خودمان فرش را تولید نکردیم و برگزاری این نمایشگاه مثلاً در مدرسه عبدالهی سابق یا جدید اولین تبلیغات برای کسب مشتری است که تاکنون انجام نشده و باید از سالها پیش هر سال نمایشگاه و یا جشنواره فرش دائر می کردیم موفق باشید
یک بچه محله قاضی ملا علی آرانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۵
موافق جشنواره فرش و نمایشگاه هستیم کی باید هماهنگی و پیگیری کند
یکی از اهالی محله قاضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۵
1
1
جشنواره فرش کاشان که در آران و بیدگل برگزار شود بالاخره همه مردم دنیا می فهمند که فرش کاشان از این شهرستان تولید می شده از نوش آباد و ابوزید آباد و.نسفید شهر و.....
اگر جشنواره برگزار شد از فرش بافان رنگرزان و چله توانان و نخ ریسان و فروشندگاه فرش و دلالان فرش و فروشندگان پشم و چله و پودرو و پودزیر و و سازندگان دستگاه قالی چوبی و آهنی و تیز کنان قیچی و چاقو و لحیم کنندگان چشت بند قیچی و .........کسانی که هم اکنون در اثر قالی بافی چشم شان را دادند و با درد کمر و پا مواجهند و یا بیماری آسم گرفتند و کسانی که هم اکنون این حرفه بی مزد را دارند ادامه می دهند از آنهایی که پول بیمهایه این شغل را ندارند کسانی فرش بافته اند وچند سالی است مشتری برای خرید آن ندارند و.... یاد کنید وهمینطور از تولید کنندگان فرش ماشینی و کارگران و دست اندر کاران این شغل و اعلام روزی برای فرش و...
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری