امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۷۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس برگزار می‌کند؛
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس: سومین جشنواره ملی و بین المللی اسوه‌های صبر و مقاومت، در ایام ولادت حضرت زهرای مرضیه(س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر در فروردین ماه سال 1395 برگزار می‌شود.
آران و بیدگل نیوز: مریم ارشدی مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار پرتال خبری آران‌و‌بیدگل از برگزاری سومین جشنواره  اسوه‌های صبر و مقاومت در تهران و 31  استان کشور و در دو کشور اسلامی به‌طور همزمان خبر داد و گفت: این جشنواره در ایام ولادت حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر در فروردین ماه سال 1395 برگزار می‌شود.وی با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس ممتازترین دوره و نقطه عطف  تاریخی کشور ما به‌شمار می‌رود؛ افزود: ترویج و تثبیت مولفه‌های صبر، ایثار و مقاومت که تجلی آن در دوران دفاع مقدس ، به منصه ظهور رسید؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر است و پرداختن به نقش انسان‌ساز زنان در این دوران به‌عنوان حافظان حریم امن خانواده و سرایندگان سرود جهاد و ولایت با تأسی به اسوه های فاطمی و زینبی، از سویی می تواند در ارائه الگوی شایسته به جامعه تاثیرگذار باشد و از سوی دیگر زمینه بازنمایی و بازشناسی مولفه های این دوران را در جریان سازی فرهنگی برای نسل های متمادی فراهم آورد.
مریم ارشدی به همزمانی برگزاری جشنواره با میلاد معمار بزرگ انقلاب اسلامی در کشور اشاره کرد و گفت: به یقین امروز روح پویای زن انقلابی ایران اسلامی؛ زیر سایه درختی می‌آساید که سال‌ها پیش بذر آن را امام راحل(ره) در سرزمین جمهوری اسلامی افشاند و دیدگاه‌های ارزشمند  وهوشیارانه مقام معظم رهبری آن را تاکید و تقویت نمود.
ارشدی گفت: جشنواره اسوه های صبر و مقاومت دقیقا منطبق بر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تکریم جایگاه خانواده ایثارگران طراحی و اجرا می شود که اولین جشنواره در تهران و دومین جشنواره همزمان در تهران و در تمام استانهای کشور در دوسال گذشته برگزار شد.
وی با تاکید بر اینکه تلاش برای قدم گذاردن در مسیر پاسداشت ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس به ویژه همسران شهدا و ایثارگران منوط به اتکال به خداوند سبحان، عنایات خاصه امام عصر(عج) و مدد حماسه سازان و مجاهدانی است که خود خالق زیبایی ها و ارزش های ناب این دوران بوده اند. اضافه کرد: سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس در نظر دارد سومین جشنواره " اسوه های صبر و مقاومت" را همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر که مقارن است با میلاد حضرت زهرای مرضیه (س) و تولد فرزند برومندش حضرت امام خمینی ره؛. در تهران ، استان ها و حد اقل در دو کشور اسلامی برگزار نماید.
وی بر  بهره مندی از ظرفیت های دیگر بخش ها در قالب تفاهم نامه های بین بخشی از جمله صدا و سیما و دانشگاه ها، دستگاههای اجرائی و سازمانهای  مردم نهاد و سایر مراکز مرتبط در امور فرهنگی به منظور کیفیت بخشی به محتوی و کاهش هزینه های غیرمتعارف تاکید کرد.
مریم ارشدی جریان سازی فرهنگی- اجتماعی در راستای ترویج ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس را هدف کلی جشنواره خواند و
تجلیل از مقام شامخ و ارزشمند زنان مجاهد و آزاده  با محوریت همسران رزمندگان، شهدا، جانبازان
تبیین نقش مادرانه همسران ایثارگران و شهدا و تاسی ایشان به الگوی فاطمی و زینبی
جریان سازی فرهنگی به منظور پرورش روحيه تکریم ایثارگران در جامعه و بویژه در نسل جدید
زمینه سازی جریان فرهنگی و ارزشی متعالی دفاع مقدس
تقويت ايمان ،معرفت ديني و ترويج فرهنگ دفاع مقدس بویژه در حوزه زنان و خانواده
انسجام بخشی فعالیتهای حوزه زنان و دفاع مقدس در دستگاهها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی
تلاش برای ایجاد زمینه های حضور و مشارکت زنان و خانواده ها در ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی منطبق بر دوران دفاع مقدس
فعال سازی ظرفیت های مردمی در زمینه الگو های فرهنگی دینی و ترویج فرهنگ دفاع مقدس به ویژه در حوزه زنان و خانواده ؛ را از جمله اهداف جزئی جشنواره اعلام کرد.
وی به پروسه فعالیت های مربوط به برگزاری جشنواره در  استانها اشاره نمود و گفت: استانهای کشور اقدامات زیر را برای کیفیت بخشی و تحقق اهداف جشنواره مورد توجه قرار داده اند:  
•    فعال سازی کمیته جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در استان که در این بخش بسیج جامعه زنان کشور و مدیرکل امور زنان وزارت کشور تلاشهای ویژه و قابل تقدیری برای مشارکت امور زنان در سطح استانداری ها، سازمان های مردم نهاد و بسیج خواهران استان ها داشته اند.
•     اجرای برنامه های فرهنگی – ورزشی خانواده محور در یکی از روزهای هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر
•    برگزاری  جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در تاریخ18 فروردین و انعکاس رسانه ای آن از صدا و سیمای استان
•    انجام مصاحبه با خانواده معزز شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولین با موضوع نقش زنان در دوران دفاع مقدس
•     برگزاری نمایشگاه بصورت جانبی و ترجیحی
•     چاپ کتابچه از خاطرات و دل نوشته های مربوط به نقش زنان در دفاع مقدس
•     انجام برنامه های بدیع و مبتکرانه با رویکرد نقش زنان در دوران دفاع مقدس و رونمایی از  پروژه های مرتبط
•     برگزاری  مسابقات مختلف  متناسب با مخاطبین عام و خاص
•    تجلیل از خانواده های  شهدای مدافع حرم و...
ارشدی  طرح ترسیم نقش زنان اسوه صبر و مقاومت درتحقق فرآیند تمدن نوین اسلامی، را علت برگزاری جشنواره در سطح بین‌الملل خواند و افزود: ارزش و منزلت منزلت زن در متن تمدن نوین اسلامی از غایات اصلی فرهنگ اسلامی است و در واقع آن‌چه که متن تمدن نوین اسلامی و بعد نرم افزاری آن را می سازد مفهومی تکامل یافته از زن حقیقی است در این مفهوم زن به عنوان موجودی موثر در عرصه های مختلف حیات بشری نقش آفرینی می کند.
وی با اشاره به ضرورت طراحی فرآیندهایی جهت مقوم و مکون تمدن نوین اسلامی؛ ادامه داد: مفهوم سازی، جریان سازی و نیز نهاد سازی حول محور زن حقیقی و از آن جمله جلوه و جایگاه زن مبارز و مجاهد که مربی نسل هایی است که همواره در برابر ظلم و ستم مقاومت و پایداری مینماید از گام های اساسی در راه رسیدن به این تمدن بشمار می رود.
مریم ارشدی اضافه کرد: برگزاری جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در سطح بین المللی به عنوان یکی از مسیر های نیل به بعد نرم افزاری تمدن نوین اسلامی و فرآیند ترسیم گفتمانی است تا در مراحل خود بتواند مفهوم زن حقیقی را در عرصه های جهانی تبیین و ترویج نموده و حول محور این مفهوم به جریان سازی و نهادسازی دست یازد.
وی از برگزاری جشنواره در تاریخ 18 فروردین ماه خبر داد و تصریح کرد: خانواده های گرانقدر شهدا و ایثار گران عزیز میهمانان ویژه  این جشنواره هستند و برنامه های آن با محوریت همسران معزز شهدا و ایثار گران برگزار می شود.
مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس، تشکیل شوراهای راهبردی در حوزه زنان و دفاع مقدس را به عنوان دستآورد جشنواره اول و تشکیل دبیرخانه دائمی، ایجاد کارگروههای تخصصی را دستآورد دومین جشنواره اعلام و اظهار امیدواری کرد در جشنواره سوم به تشکیل کارگروه های آموزش ویژه دختران جوان، سلاله های شهدا و زنان محاهده و آزاده جهان اسلام دست یابیم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
علی آخوندزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
0
1
سلام براستادگرانقدر خانم ارشدی ...کوشش بی نظیر شما درعرصه ها فرهنگی میهنمان ایران بی نظیراست..وازشما بابت پیگیری وارشادهاتون جهت ثبت سمن اسوه های پرتلاش جوان وبرنامه ریزی های شما جهت راه اندازی مرکز توسعه وتعالی خانواده تشکر میکنم...یاعلی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری