امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۷۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
یادداشتی به‌مناسبت 29 فروردین‌ماه، روز ارتش
آران و بیدگل نیوز - حبیب الله محمدی: « دو خصوصیت در ارتش ما هست، که اگر در هر ارتشی این دو خصوصیت باشد، جا دارد به شایستگی مباهات کند:
1-خصوصیت اول این است که ارتش در کشور ما در دل مردم جا دارد.
2-خصوصیت دوم این است که شما برای هدف مقدس و والایی خود را میسازید و آماده میکنید»(بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی (ع))•    همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران،جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور به راه افتاده بود و به دنبال آن بود تا ارتش را یک نیروی ضد مردمی و عامل امپریالیسم معرفی کند که همچنان سرکوب مردم را ادامه می داد و بایستی منحل می شد و جای خود را با یک ارتش خَلقی یا بی طبقه توحیدی عوض می کرد .
 امام خمینی نیز (ره) با صدور پیامی تاریخی در تاریخ 28 فروردین سال 58 خطاب به ملت ، ضمن دفاع شدید و تمام قد از حضور وموجودیت ارتش،سنگ بنای روز ارتش را گذاشتند. دربخشی از پیام امام خمینی(ره) آمده بود:
»روز چهارشنبه 29 فروردین روز ارتش اعلام مى‏شود. ارتش محترم در این روز در شهرستانهاى بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانى خود را از جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ایران و حضور خود را براى فداكارى در راه استقلال و حفظ مرزهاى كشور اعلام نمایند…. ملت ایران موظفند از ارتش اسلامى استقبال كنند و احترام برادرانه از آنان نمایند. اكنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامى است، و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانى خود را از آن اعلام نمایند. اكنون مخالفت با ارتش اسلامى كه حافظ استقلال و نگهبان مرزهاى آن است جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید براى حفظ و امنیت كشورمان كوشش كنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدان خاتمه دهیم«.
امام خمینی(ره) در بخش های دیگر پیام خود نیز مشکلات دیگر پیش روی ارتش را نیز مورد توجه قرار دادند تا توطئه های داخلی و خارجی علیه ارتش جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کنند.
از آن تاریخ به بعد هرسال در سالگرد صدور این پیام، روز ارتش در سراسر کشور جشن گرفته می شود و ارتش در شهرهای مختلف به رژه و نمایش قدرت می پردازد.
•    پس از تایید وتصدیق حضور ووجود ارتش در متن نظام  نو پای انقلاب اسلامی، قیام های قومی و منطقه ای و شورش های منافقین و کومله ودموکرات ها در گوشه و کنار کشور برای  ضربه زدن به انقلاب اسلامی  برپا شد و موجی از تشویش و نگرانی را در کشور ایجاد کرد.این جریانات با فرماندهی مدبرانه حضرت امام و دستور صریح و قاطع ایشان مبنی بر ورود ارتش در این شورش ها وپایان دادن به آن  باعث شد تا ارتش در کنار مردم نقش اساسي وتعيين كننده ای در رفع غائله گروهكها و ضد انقلاب  داشته باشد وحضور درخشان و ارزشمندی از خود به جای بگذارد.
•    به دنبال هجوم ارتش عراق به خاك ایران اسلامی وآغاز جنگ تحمیلی، غیور مردان ارتش كفر ستیز اسلام بار دیگر مسؤولیت خطیر حراست و پاسداری از كیان مقدس جمهوری اسلامی ایران را مشتاقانه پذیرا شدند و مردانه برای ادای این وظیفه سنگین قیام كردند، و طی هشت سال نبرد مقدس دو شادوش برداران پاسدار خود و خیل عظیم جان بر كفان بسیج موفق به دفع تجاوز و سركوب متجاوز شدند، وضمن حماسه سازی وطراحی،اجرا ومدیریت بسیاری از عملیات ها و رزم های میدانی، در این راه پر فراز و نشیب، شهدای گرانقدری را به اسلام تقدیم كردند.
•    پایان جنگ هشت ساله از تلاش وکوشش ارتش چیزی کم نکرد و ضمن بازسازی سازمانی واداری خود، به ساخت  تجهیزات و سلاح های مورد نیاز خود در داخل ادامه داد و در راستای خودکفایی و افزایش توان بازدارندگی جهادی مقدس را پایه گذاری کرد که امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به عنوان ارتشی مقتدر ومجهز به سلاح های روز دنیا معرفی می کند.
•    حضور مستمر وهوشیارانه یگان ها و کارکنان ارتش در بحران های فراگیر کشور از قبیل سیل و زلزله ومردم یاری های عمومی، نیز از جمله دیگر فعالیت های ارتش انقلابی است که قابل توجه است ودر بسیاری از این موارد نقش مهم و تعیین کننده ای از خود به یادگار گذاشته است.
•    وقتی منافع و اهداف کشور ما در منطقه و جهان به خطر افتاد وخطوط قرمز اسلامی ما مورد تهاجم لشکر کفر و تکفیر قرار گرفت،جوانان ودلاور مردان ارتش حزب اله ایران اسلامی،با تمام توان و با عزت به سوی دفاع از حریم آل عصمت (ع)مشتاقانه رهسپار شدند وضمن کمک و یاری به مسلمانان ومستضعفین،از هجوم  مزدوران  سلفی داعش به حریم  عقیله بنی هاشم،دفاع کردند ودر این راه دسته گلهایی را نیز تقدیم  دختر امیرالمومنین (ع) کردند و اعتماد واطمینان سید وامام خود را اینگونه پاسخ گفتند.
•    منطقه بزرگ کاشان به خصوص شهرستان آران و بیدگل هم چند سالی است  این همیاری و اقتدار را به وضوح و از نزدیک درک کرده ودر همه ی میدان ها حضور پر رنگ و غرور آفرین کارکنان سلحشور ارتش وگروه 840موشکی شهید کبریایی را در کنار خود احساس می کند.از رزمایش های با صلابت موشکی تا  برنامه های فرهنگی واجتماعی.
در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران ارتش جمهوری اسلامی ایران و دارالشهدای اران و بیدگل، 29فروردین روز ارتش وحماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان را ، به تمامی کارکنان پادگان شهید کبریایی و فرماندهان و مسولان آن تبریک و قطعه شعر زیر را  که از زبان حال شما غیور مردان گروه 840موشکی است را تقدیم به امام المسلمین وفرماندهی کل قوا می نمایم.

دست های بلند اقتدار
ما جان نثارانیم در میدانِ عشقیم/آماده ی ایثار در میدانِ عشقیم
چونان عقابیم و به «اوج آسمانیم»/ گاهی چو موجی پر تلاطم در خروشیم
ما از تبار رستمیم و نسل آرش/ باکی نداریم از هجوم تیر وآتش
با اقتداریم و صلابت با شکوهیم/با عزتیم و با اراده مثل کوهیم
از آتش «جنگ و حماسه» سر بلندیم/ از دیوها و اهرمن مردانه رستیم
دل داده فرمان آن پیر خمینیم / ما گوش بر امر امام المسلمینیم
«دست بلند اقتدار» در آستینیم/توفنده و تندر، چو «گوی آتشینیم»
از «خاک تا افلاک» تحت همت ماست/نور و شکوه آل طاها، قدرت ماست
سرویم و سرسبزیم و سر بر دار داریم/پیمان زخون بستیم و از خود بیقراریم
در حسرت «صبح ظهور» آفتابیم/چشم انتظار «حضرت صاحب  زمانیم»
تحت لوای آل حیدر درس خواندیم /در مکتب قران حدیث عشق خواندیم
از «قلب ایران تا افق» ما اوج داریم/در «ساحل امنیم» و«دست بر موج» داریم
ما سینه ای داریم مملو از شهامت/ «سرپنجه هامان» عهد بسته با شهادت
«سکوی پرتاب است قلب ودیده ما»/« ایمان سلاح ماست و اشک دیده ما»
ما تابع امر ولی امر عشقیم/آیینه دار هیبت سیمای عشقیم
بانگ و سرود حمله ما «نازعات» است/همراه و پشتیبان ما «والنازعات» است
با یاد عاشورائیان،پَر،باز کردیم/چون «کبریایی ها »ز تن، پرواز کردیم
اِذن حضور از حضرت مولا گرفتیم/ما اعتبار از حضرت زهرا گرفتیم
از آهنیم و سخت، ما مردان جنگیم/سرباز جان بر کف برای «هر نبردیم»
از فتنه و جنگ و تهاجم باکمان نیست/ شر ونزاع وسلطه از «اهدافمان» نیست
پیراهن از غیرت به تن پوشیده ایم ما/شهد و شراب عشق را نوشیده ایم ما
ما با شهادت وصلتی دیرینه داریم/در عمق تاریخ و تمدن ریشه داریم
آماده ایم آماده ای «فرمانده عشق» /هم در «دفاع از میهن» و هم «مضجع عشق»
امروز «خط قرمز» ما «تا دمشق» است/آوردگاه، امروز، در «شهر دمشق» است
ما در دفاع از «حرمت آل پیمبر» / آماده ایم و منتظر بر امر رهبر
فرمانده ی کل قوا لب تر نماید/ارتش بساط کفر را ابتر نماید
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
1
1
از متن بسیار زیبای شما متشکریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
1
1
متن جالب به نگارش درآمده وازنویسنده متن کمال تشکر راداریم وروز ارتش را به تمامی ارتشیان تبریک می گوئیم.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
1
1
به این ارتش باید صحیفه ها نوشت. دست مریزاد
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
1
0
الحق که ارتش مردمی و لایی و مقتدر ایران اسلامی شایسته تکریم است. دلاورمردان بی ادعای سرزمینم را برای همیشه تاریخ گرامی میداریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
1
0
ارتش ما و شهدا و پرسنل زحمت کش و بی توقعش.دست مریزاد دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری