امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۸۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: 500 کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در محدوده تاغ زارهای شمال ابوزید آباد آران وبیدگل از قاچاقچیان چوب کشف و ضبط شد.
آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا: رضا شفیعی روز سه شنبه اظهارکرد: ماموران یگان حفاظت این اداره روز گذشته به دنبال گزارش مردمی مبنی بر قاچاق چوب به منطقه تاغ زارهای شمال ابوزیدآباد اعزام شده و با همکاری نیروی انتظامی این محموله چوب که حاصل قطع بیش از 20 اصله درختچه تاغ بود را کشف و ضبط کردند.

ضبط 500 کیلو گرم چوب قاچاق تاغ در آران و بیدگل
وی افزود:هر اصله درخت 250 هزار تومان ارزش ریالی دارد که در مجموع حدود پنجاه میلیون ریال ارزش کل این محموله است و ماموران دو متخلف را در این زمینه دستگیر و تحویل مراجع قضایی دادند.
شفیعی قاچاق چوب و زغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این منطقه دانست و یادآورشد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق زغال، اقدام به قطع درختان و ذغال گیری می کنند.
وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه ای دارد.
آران و بیدگل از جمله شهرستان های کویری استان اصفهان است که با داشتن 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، 40 درصد از تاغ زارهای این استان را در خود جای داده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری