امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۸۶۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: برداشت محصول پنبه از سطح 500 هکتار از زمین های این شهرستان در هفته جاری آغاز شد.
آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا: هادی یغماییان روز شنبه با اعلام خبر آغاز برداشت پنبه از مزارع شهرستان آران و بیدگل، افزود: بخش عمده پنبه این شهرستان در شهرهای نوش آباد و سفید شهر و روستای یزدل کشت می شود.
وی با بیان اینکه میانگین برداشت این محصول حدود 2 هزار و 500 کیلوگرم در هر هکتار است، پیش بینی کرد: امسال یک هزار و 250 تُن پنبه از مزارع شهرستان آران و بیدگل برداشت شود.
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آران و بیدگل زمان برداشت محصول پنبه در این منطقه را از پایان روزهای آبان و تا آخر آذر اعلام کرد و گفت: در این مدت 400 نفر بطور مستقیم در مزارع پنبه این شهرستان، کار می کنند.
وی همچنین کشت توأم صیفی ها و پنبه در یک زمین کشاورزی را از ابتکارهای کشاورزان این منطقه بیان کرد و گفت: کشاورزان کویر با این نوآوری محدودیت طبیعی کمبود آب و زمین مناسب در این منطقه را جبران می کنند.
یغماییان بدون اشاره به میزان دقیق کاهش کشت پنبه، نیاز آب زیاد برای کشت پنبه با توجه به خشکسالی و کم آبی شدید، مقرون به صرفه نبودن کشت و برداشت آب و نبود بازار مناسب فروش را از جمله علت های کاهش کشت پنبه در این شهرستان بیان کرد.
شهرستان آران و بیدگل در 200 کیلومتری شمال اصفهان و دارای 14 هزار هکتار باغ و مزرعه است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری