امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
همایش مسئولان هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل، به همت کمیته قرآن و تشکل های دینی ستاد دهه فجر، اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی آران و بیدگل برگزار شد.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در این مراسم گفت: جلسات مذهبی آبروی اهل بیت(ع) هستند و ما به اعتبار اهل بیت(ع) و جلسات آن ها آبرو می یابیم.

همایش مسئولان هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

وی هیئات مذهبی را عامل حفظ عقاید مردم دانست و خاطر نشان کرد: امروز به برکت هیئات مذهبی، کشور ما معنوی و ولایی است و هیئات مذهبی باید این مؤلفه ها را تقویت کنند.
امام جمعه آران و بیدگل، انقلاب اسلامی ایران را دستاورد انقلاب سید الشهدا(س) دانست و تصریح کرد: آرمان های امام حسین(ع) در انقلاب اسلامی پیاده شد، لذا انقلاب ما جلوه ای از انقلاب نورانی امام حسین(ع) است.
آیت الله موسوی، ایجاد فاصله بین هیئت و نظام اسلامی را از توطئه های دشمن دانست و تصریح کرد: اخیرا جریان خزنده ای می خواهد هیئات مذهبی را که عامل پیروزی انقلاب بودند از نظام اسلامی جدا کنند تا آن ها در برابر انقلاب بایستند و یا سکولار شوند.
وی قدرت جمهوری اسلامی را حاصل پایداری ملت در برابر توطئه های دشمن دانست و تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی اکنون در خاورمیانه تصمیم سازی می کند و این قدرت به برکت عنایت اهل بیت(ع) و تلاش شاگردان مکتب عاشورا است.


همایش مسئولان هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

مسجد محور همدلی است
فرماندار آران و بیدگل نیز در این مراسم گفت: ایران اسلامی بر پایه ارزش ها و شریعت اسلامی بنا نهاده شده و هیئات مذهبی بیشترین نقش را در حفظ و حراست از این ارزش ها دارند.
ابوالفضل معینی نژاد افزود: دشمنان به خون جوانان ما تشنه اند و همه بویژه هیئات مذهبی وظیفه دارند در مسیر اعتلای نظام و انقلاب تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی و پروژه نفوذ دشمن، مأموریت هیئات مذهبی را دوچندان کرده است خاطر نشان کرد: مسجد محور همدلی است و تشکیل هسته های فرهنگی محلی در مساجد با حضور هیئات مذهبی می تواند این همدلی را بیشتر کند.

نقش روشنگرانه و تبلیغی هیئات مذهبی در مبارزه با رژیم پهلوی
دادستان آران و بیدگل نیز در این همایش گفت: تشکّل های زیادی در طول تاریخ ایجاد شده و از بین رفته است و از معدود تشکل هایی که پس از واقعه عاشورا تشکیل شده و همواره پایدار و تاثیرگذار بوده هیئات مذهبی است.
سید محمد جوادی افزود: جلوه کامل ظهور این تاثیر را می توان در انقلاب اسلامی جستجو کرد. انقلاب اسلامی تاثیر مستقیمی از واقعه عاشورا داشت و این از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه واقعه عاشورا ماهیتی ضد ظلم و ضد استکباری داشته و شیعه شاگرد این مکتب است، تصریح کرد: امام خمینی (ره) با آشنایی و اشراف به این ظرفیت هیئات مذهبی، به نقش روشنگرانه و تبلیغی این تشکل بزرگ برای مبارزه با رژیم پهلوی توجه ویژه ای داشت.
جوادی افزود: در دوران انقلاب، هیئات مذهبی حلقه اتصال روحانیت و انقلابیون با توده مردم بودند و این نقش اثرگذاری ویژه ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

همایش مسئولان هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

نقش هیئات مذهبی در الگوسازی مبتنی بر دین باوری
دادستان آران و بیدگل یکی از کارکردهای هیئات مذهبی را الگوسازی مبتنی بر دین باوری و رعایت هنجارها و ارزش ها دانست و تصریح کرد: اقشار مختلف مردم با سلایق متفاوت و گوناگون با حضور در هیئات مذهبی راه به فرهنگی می برند که بر پایه اصول انسانی، خودشناسی و خداشناسی است. این کارکرد به انسان در رسیدن هویت مذهبی کمک می کند.
جوادی افزود: رسالت امروز هیئات مذهبی، علاوه بر اقامه عزاداری و احیای فرهنگ پرشور و شعور و بالنده عاشورا، نقش تأثیرگذار اجتماعی در جامعه است.

دادستان آران و بیدگل، هیئات مذهبی را محفل نیروسازی و تربیت فرزند شایسته در عصر تمدن اسلامی خواند و افزود: جامعه رو به تعالی احتیاج به نیروی سالم، متدین و فعال دارد و هیئات مذهبی بهترین محفل برای پرورش این نیروهاست.
جوادی خاطرنشان کرد: هیئات قرارگاه بزرگ برای تربیت نیروهای حماسی دین مدار در جوانان است و این امر باید از سوی متخصصین این امر که همان روحانیت هستند ارائه شود.
وی با اشاره به تلاش دشمن برای آسیب زدن به هیئات مذهبی گفت: تعالی هیئات مذهبی در حفظ سنت هاست و هر چه سنت را حفظ کنیم، بر پایه سنت رو به تعالی پیش می رویم.
به گفته جوادی، غنی سازی اوقات فراغت جوانان به صورت منظم و نهادیه و فعالیت منظم و مستمر هیئات مذهبی در طول سال و برگزاری کلاس های مختلف قرآن، احکام، اخلاق از دیگر فعالیت هایی است که هیئات مذهبی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

رسالت هیئات مذهبی، فراهم کردن بسترهای توسعه دین
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل هم در این مراسم، هیئات مذهبی را بزرگترین پایگاه های دینی و مذهبی جامعه خواند و اظهار داشت: فراهم کردن بسترهای توسعه دین و تبیین زیبایی‌های معارف اسلامی برای جوانان از جمله رسالت‌های هیئات مذهبی است.
حجت الاسلام سمیع الله مردان انحراف در عزاداری ها را از توطئه های دشمن خواند و افزود: دشمن با نفوذ در بین جوانان هیئتی و مذهبی تلاش می کند اعتقاد جوانان را سست و زمینه انحراف آنان را فراهم کند.
وی همچنین بر لزوم ساماندهی و برنامه‌ریزی برای برگزاری کیفی‌تر برنامه‌های هیئات مذهبی تأکید کرد.

در ادامه این مراسم از هیئات مذهبی برتر و مسؤولین هیئات میزبان دستجات عزاداری شهرستان آران و بیدگل تجلیل شد

همایش مسئولان هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

همایش مسئولان هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری