امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آران و بیدگل - امروزه زنان با توجه به نیازهای جامعه به سرمایه های انسانی موجود در میان بانوان، در عرصه‌های مختلف اجتماعی وارد شده‌اند.

جعفر عربیان - به عقیده جامعه شناسان زمانی می توان به توسعه همه‌جانبه، متوازن و پایدار دست یافت که زنان جامعه در کنار حفظ جایگاه خود در خانواده و در چارچوب های قانونی و مشخص در زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مشارکت و در مسیر توسعه کشور گام بردارند.
 این درحالی است که تحقق مشارکت زنان در جامعه بدون در نظرگرفتن نیازهای مختلف اجتماعی از جمله داشتن امکانات رفاهی و تفریحی اختصاصی به دشواری صورت می پذیرد.
نبود امکانات فرهنگی، رفاهی و تفریحی اختصاصی برای بانوان در شهرها از جمله آران و بیدگل یکی از مشکلات اساسی این قشر تاثیرگذار در جامعه است.
یکی از بانوان فعال فرهنگی در آران و بیدگل  اظهارداشت: در حال حاضر هیچ گونه امکانات اختصاصی رفاهی، تفریحی و ورزشی ویژه بانوان در این شهرستان وجود ندارد.
’مرضیه رحمتی’ افزود: معدود زیرساخت های فعالیت های فرهنگی زنان در این شهرستان نیز با مشکلات جدی از جمله فضای نامناسب و ناکافی و نبود بودجه و امکانات روبروست.
وی با اشاره به استعدادهای بالقوه بانوان این شهرستان در زمینه های مختلف فرهنگی و ورزشی خاطر نشان کرد: در طول سالهای گذشته موارد بسیاری مشاهده شده که بانوان مستعد این شهرستان به دلیل نبود امکانات از فعالیت در رشته مورد علاقه خود دست کشیده اند.
یکی از بانوان ورزشکار این شهرستان  اظهارداشت: زنان ورزشکار آران و بیدگل از داشتن سالن اختصاصی ورزشی و بودجه و امکانات مناسب محروم هستند.
’ حمیده معصومی ‘ افزود: طرح ساخت اولین سالن ورزشی اختصاصی بانوان این شهرستان در دور اول سفرهای ریاست جمهوری به آران و بیدگل تصویب شد اما تاکنون ساخت این مجموعه به پایان نرسیده است.
وی تصریح کرد: تنها مکان برای فعالیت های ورزشی بانوان این شهرستان سالن اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل است که به همت مسوولان این اداره در اختیار بانوان قرار می گیرد اما این مکان پاسخگوی نیازهای ورزشی بانوان شهرستان نیست.
یکی دیگر از بانوان آران و بیدگلی با اشاره به طرح نیمه تمام احداث پارک بانوان در این شهرستان اظهار داشت: این طرح در سال ۸۲ توسط وزارت کشور به شهرداری ها ابلاغ شده است اما با گذشت هشت سال از آن پارک بانوان آران و بیدگل هنوز تکمیل نشده است.
’معصومه راحمی’ با تاکید بر لزوم بهره برداری از پارک بانوان این شهرستان گفت: کارشناسان معتقدند دلیل برخی ناهنجاری‌های جسمی و قامتی در دختران و زنان به علت عدم استفاده از نور خورشید و نداشتن تحرک است که با فراهم آوردن فضا برای ورزش، تحرک و حضور آنها در محیط طبیعی تا حد زیادی از این مشکلات کاسته می‌شود.
وی با اشاره به اختصاص ۲۵۰ میلیون ریال بودجه از سوی شهرداری آران وبیدگل برای تکمیل پارک بانوان این شهر ابراز امیدواری کرد: با تکمیل هر چه سریع تر این مجموعه امکان بهره برداری زنان این شهرستان از امکانات پیش بینی شده فرهنگی، ورزشی و تفریحی این پارک فراهم شود.
مسوول امور بانوان فرمانداری آران وبیدگل نیز درخصوص مشکل نبود امکانات رفاهی و تفریحی بانوان این شهرستان گفت: عدم تکمیل طرح های ورزشی و تفریحی بانوان، کمبود بودجه های فرهنگی و ورزشی، نبود فضای مناسب جهت فعالیت های بانوان و کمبود حمایت های مردمی و خیرین به حوزه فعالیت های بانوان از مشکلات این قشر در آران و بیدگل است.
’معصومه سکوت ‘ افزود: در حال حاضر زیر ساخت های مناسبی برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی بانوان در این شهرستان وجود ندارد و چهار کانون فرهنگی فعال بانوان در این شهرستان نیز با مشکلات متعدد از جمله نداشتن بودجه و فضای نامناسب فیزیکی روبرو هستند.
وی تصریح کرد: در سالجاری تنها بودجه ای که به فعالیت کانونهای فعال بانوان این شهرستان اختصاص یافته است به مبلغ دو میلیون ریال است که حتی پاسخگوی پرداخت هزینه های جاری آب و برق این کانون ها نیز نیست.
به گفته وی بسیاری از زنان آران وبیدگلی در حوزه های مختلف هنری، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و کارافرینی دارای تخصص و صاحب ایده هستند اما به دلیل نداشتن امکانات توانایی بروز و به ثمر نشاندن توانایی خود در جامعه را ندارند.
سکوت تاکیدکرد: وجود امکانات مناسب رفاهی، تفریحی، فرهنگی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای فعالیت های اجتماعی زنان می تواند در سلامت روح و جسم آنان تاثیر بسزایی گذاشته و زمینه شادابی بیشتر آنان در فضای خانواده را فراهم کند.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری