امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی آران و بیدگل گفت: پاسداشت شعائر فاطمی مصداق تعظیم شعائر الهی است.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، حجت الاسلام سمیع الله مردان در نشست هماهنگی هیئات فاطمی ویژه بزرگداشت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در مرکز هیئت فاطمیه حاج امین این شهرستان گفت: پاسداشت شعائر فاطمی مصداق تعظیم شعائر الهی است.

پاسداشت شعائر فاطمی مصداق تعظیم شعائر الهی است

وی با اشاره به اینکه عدم درک صحیح غدیر و فاطمیه سبب رخ دادن واقعه عاشورا شد، خاطر نشان کرد: هیئات مذهبی باید به شعائر فاطمی همچون شعائر حسینی بپردازند و از این مسأله مهم غافل نشوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل، حفظ مذهب و بقای دين را به‌ واسطه وجود حضرت زهرا(س) دانست و اظهار داشت: امروز دشمنان اسلام بیشترین هجمه را علیه شیعه و اعتقادات آن بویژه در چهار موضوع فاطمیه، غدیر، عاشورا و مهدویت وارد می کنند و از طریق ایجاد شبهه و زیر سوال بردن یا تهی کردن شعائر دینی از محتوای اصیل، سعی دارد آن را کمرنگ و یا فاقد ارزش جلوه دهد.

سمیع الله مردان به استمرار درگیری حق و باطل در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: احقاق حق و ابطال باطل درسی است که باید در رأس شعائر فاطمی قرار گیرد چراکه این مبارزه منحصر به دوره یا مکان خاصی نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه، خطبه فدکیه را دوره جامع معارف الهی دانست و خاطر نشان کرد: باید حضرت زهرا (س) را از زبان خودشان تعریف کنیم تا شخصیت ایشان را درک کنیم و این در خطبه فدکیه نهفته است.

حجت الاسلام مردان افزود: حضرت زهرا(س) کوثر الهی است و در کنار رسول خدا علت آفرینش عالم عنوان شده است و حب و بغض او معیار  و ملاک سعادت و شفاعت است.

در ادامه این مراسم مداح اهل بیت(ع) سید حسن سیدیان به ذکر مصائب حضرت زهرای اطهر(س) پرداخت.

پاسداشت شعائر فاطمی مصداق تعظیم شعائر الهی است
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری