امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۳۱۲
گروه : مذهبی » مساجد
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
عضو ستاد نماز جمعه شهر ابوزیدآباد گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد دارد.
به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از شبستان، حجت‌الاسلام  محمدرضا  نجفی، در آیین گرامیداشت روز کانون های مساجد در کانون قمر بنی هاشم روستای کاغذی گفت: یکی از کارکردهای مساجد، تربیت جوانانی مؤمن، باتقوا و پرهیزکار است و کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد و تربیت نیروی انسانی متعهد دارند.

نقش مهم کانون های فرهنگی هنری در جذب جوانان و نوجوانان به مسجد

وی به نقش مکمل کانون‌های فرهنگی هنری در برگزاری برنامه‌های مختلف در مسجد اشاره و خاطر نشان کرد: باید با بهره گیری از ظرفیت های کانون های فرهنگی مساجد، زمینه ارتباط بهتر جوانان با ائمه جماعات و مسئولان مساجد فراهم شود.

این کارشناس دینی افزود: یکی از محاسن کانون های فرهنگی هنری، تمرکز زدایی از نقاط شهری و توجه ویژه به روستاها و مناطق محروم است.

حجت الاسلام نجفی افزود: خانواده ها و مسؤولین  فرهنگی  کانون ها باید با همیاری  روحانیون  و امامان  جماعت  برای  هرچه  پرشورکردن  حضور جوانان  در نماز جماعت و فعالیت های  اوقات  فراغت  جوانان  و نوجوانان  کوشا باشند.

این مبلّغ دینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هجوم فرهنگ غرب در جامعه تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد با ترویج سبک زندگی اسلامی می توانند در تحقق جامعه ای با شاخصه های اسلامی نقش عمده ای ایفا کنند.

نجفی به بیانات مقام معظم رهبری در سال 91 و تأکید معظم له به نقش تاثیرگذار کانون های فرهنگی و هنری در مساجد اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری بر همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد و بسیج تاکید کرده اند لذا انتظار می رود با تعامل  پایگاه های  بسیج  و کانون  های مساجد فعالیت های چشم گیری  را درعرصه  های  فرهنگی  درمساجد شاهد باشیم.

در پايان این مراسم به  تعدادی  از بانوان  فعال  کانون فرهنگی هنری و هیئت قمربنی  هاشم  روستای  کاغذی  به  پاس  خدمات  ارزنده ای که در برنامه  های فرهنگی  در طول سال دارند لوح  تقدیر اهدا شد.

یادآور می شود؛ روستای کاغذی از توابع بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در ۳۰ کیلومتری شرق این شهرستان واقع شده است.

نقش مهم کانون های فرهنگی هنری در جذب جوانان و نوجوانان به مسجد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری