امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۴۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کویر مرنجاب علیرغم داشتن جاذبه‌های بی نظیر طبیعی و تاریخی همچنان از نبود امکانات، زیرساخت و جاده مناسب رنج می‌برد و غبار بی توجهی بر پیکره این طبیعت خدادادی نشسته است.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، منطقه مرنجاب که در سال های گذشته در رده مناطق نمونه گردشگری کشور قرار گرفته است متاسفانه با بی توجهی مسئولان روبروست و فقط نام منطقه نمونه گردشگری را به یدک می کشد و اثری از زیرساخت و امکاناتی که باید برای یک منطقه نمونه وجود داشته باشد در آن نیست.

گردشگری مرنجاب و فرصت‌های برباد رفته

پرتال خبری شهرستان بنا به وظیفه ذاتی خود مبنی بر اطلاع رسانی شفاف سلسله گزارش هایی در طول ماه های قبل از بی سروسامانی از این منطقه داشته و گهگاهی هم مورد انتقاد تند و تیز قرار گرفته است را مورد بررسی قرار داده است.
در این گزارش بنا داریم علاوه بر مطرح نمودن مشکلات به ارائه راهکارهایی در این زمینه بپردازیم.

جهت پیگیری موضوع دیروز سفری یکروزه به مرنجاب داشتیم تا ضمن گفت و گو با گردشگران،مشکلات را از نزدیک مشاهده کنیم.
مهمترین مشکل مرنجاب به اذعان بیشتر صاحبنظران نبود مدیریت واحد است به عبارتی کسی نمی داند برای پیگیری و ارائه پیشنهاد به کجا مراجعه کند و هر قسمتی از این منطقه دست گروهی است که اصلا مجوزی در این زمینه ندارند.جدیدا گیتی همراه با خاکریز در منطقه بکر ارغوانی برپا شده است که حال و هوای زمان جنگ را تداعی می کند و یکسری اقداماتی در حال انجام است که معلوم نیست در کدام نهاد تصویب شده است؟!مصوبه ای با بنر زده شده است مبنی بر ممنوعیت ورود موتورسواران و دوچرخه سواران!!!
و جدیدا از کاروان های ورودی غیر از دریافت ورودیه های ۴۰ هزار تومانی ، ۲۰۰ هزار تومان هزینه بیمه می گیرند!!
‌واقعا نمی توان ترسیم کرد که گردشگری ما به کجا می رود!!
کار به جایی رسیده که دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نامه ای به آموزش و پرورش و آموزش عالی نسبت به اردوی مرنجاب هشدار می دهد و آنها را به دلیل نبود پایگاه های اورژانس از رفتن به مرنجاب منع می کند!!
در تبلیغ هایی که در سطح کشور در سایت ها و رسانه ها  جهت مسافرت های نوروزی انجام می شود نام مرنجاب تحت عنوان جاذبه های کاشان مطرح می شود!!
و دهها مورد دیگر...

گردشگری مرنجاب و فرصت‌های برباد رفته

گردشگر تهرانی در منطقه ریگ بلند در گفت و گو با خبرنگار ای بی نیوز اظهار داشت: واقعا این بی سروسامانی و سرگردانی مردم شایسته نیست و نوعی توهین به گردشگران است.
امیر شاهوردی افزود:گویا مسئولان این شهرستان فقط از گردشگری چیزی غیر از گرفتن پول، یاد نگرفتند و از ابتدای راه تا کنون پولهای متعدد از جمله ورودیه، پارگینگ و بازدید از کاروانسرا پرداختیم بدون اینکه کوچکترین خدماتی بگیریم.
وی بیان کرد: متاسفانه این منطقه جاذبه های بی نظیری دارد که به حال خود رها شده است و اثری از کوچکترین خدماتی حتی در حد انسان های اولیه نیست.
وی در پایان از مسئولان خواست که بخاطر رضای خدا و اینکه زن و بچه مردم سرگردانند در کویری امکانات بهداشتی فراهم کنند و خانواده های مردم را بجای خانواده خود ببینند.

گردشگری مرنجاب و فرصت‌های برباد رفته

خانم گردشگر همدانی هم در گفت و گو با خبرنگار ای بی نیوز گفت:واقعا اینهمه طبیعت خدادادی و باشکوه حیف است که اینطور به حال خود رها شده است.
مریم سهیلی افزود:با پرداخت ورودیه در ابتدای راه فکر کردیم که آیا چه خدماتی دریافت خواهیم کرد چون در سایر شهرهای کشور با پرداخت نصف این ورودیه بالاترین خدمات وجود دارد ولی در ادامه جاده خراب، نبود سرویس بهداشتی، سطل زباله و راهنما حال ما را بدجور گرفت.
وی بیان کرد:منطقه ریگ بلند بجای اینکه جایگاهی برای آرامش و تفریح گردشگران باشد جولانگاه موتور سواران و آفردسواران شده است که آرامش و امنیت منطقه را بهم ریخته است.

گردشگری مرنجاب و فرصت‌های برباد رفته

قرار دادن جاده نامناسب کویر مرنجاب در حوزه راه های روستایی کشور تا بتواند ردیف بودجه خاص دریافت کند و هرچه سریع تر ساماندهی شود از جمله راهکارهای مناسب برای ساماندهی مرنجاب است.

هم چنین باید آموزش راهنمایان تخصصی کویر گردی و نظارت بر اجرای تورهای کویر مرنجاب توسط ارگان های مربوطه انجام شده تا از اجرای با کیفیت تورها اطمینان حاصل شود.

همچنین باید آموزش رانندگان با خودروهای مخصوص کویرگردی جهت اجرای تورهای تخصصی ویژه گردشگران داخلی و خارجی انجام گیرد تا ذهنیت مثبتی از گردشگری کویر در ذهن گردشگران نقش بسته شود.

یکی دیگر از راهکارهای لازم برای بهبود گردشگری در مرنجاب حمایت و بهره گیری بیشتر از توانایی بخش خصوصی است تا این بخش بتواند مجتمع گردشگری با بهره گیری از خودروهای ویژه کویرنوردی ایجاد کند و یا با استفاده از کاروان های شترسواری در کویر ، جذابیت بیشتری به گردشگری در منطقه مرنجاب تزریق کند.

در پایان گزارش در تماسی با جناب رحمانی موحد، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور  و مدیر کل میراث استان قول مساعدت و پیگیری داده شد،ولی مسئولان محلی جوابی ندادند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محله وشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
0
2
متاسفانه مسولین نمی خواهند گردشگران بیایند و عمدا امکانات نمی دهند و مشگل درست می کنند ولی وقتی که از رده های بالا مهمان مسولین هستند همه چیز در مرنجاب عالی است
حسین نجارزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
0
1
با تهیه این گزارشها راه بجایی پیدا نمی شود باید نشست و هم فکری کرد و از افراد متخصص دعوت به همکاری کرد بدون در نظر گرفتن خط و خطوط آنها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
0
1
کویر مرنجاب باید ثبت جهانی شود .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
0
1
حکایت این مرنجاب هم شده است حکایت پیراهن عثمان.
هر روز و هر شب خبر می‌زنید که جاده خراب است و مردم کشته می‌شوند و چرا پول ورودیه می‌گیرند. چرا مسئولین محلی کاری نمی‌کنند و وووو .
هزار تا مشکل و حرف مردم دارند داخل شهر یکی اش را انعکاس نمی‌دهید به جز آنهایی که سفارش شده باشد.
بابا ول کنید این کویر را اصلا درش باید بسته شود گردشگر هرجا برود منطقه را نابود می‌کند زباله می‌ریزد با ماشین می‌رود روی بوته گیاه . لانه حیوانات را خراب می‌کند و هزارتا مشکل دیگر گاهی هم گم می‌شوند و وایلا. قبح بی‌حجابی را در آنجا شکستند. ولشان کنید 4 تا آدم مرفه بی‌درد را به فکر 60 هزار نفر مردم داخل شهر باشید.
اگر واقعا کم‌فروشی می شود در مرنجاب و پول می‌گیرند و خدمات خوب نمی‌دهند مسئول تورهای گردشگری مقصرند بروند اعتراض کنند؛ نیایند دیگر تا کار درست شود.
الان تیتر خواهید زد که مخالف گردشگری هستم و دشمن مرنجاب نه والله دردسر کردیم از بس این قصه تکراری را شنیدیم. قصه تازه ای بگویید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
0
0
واقعا خسته نمیشوید وقتی گوش شنوایی جایی نیست...
همراه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
0
1
این متن را بادقت بخوانید ؛
کویر مرنجاب در فاصله ی دو ساعت سواره از شهر کاشان در استان اصفهان قرار گرفته و برخی از زیباترین تل های ماسه ای کشور را می توان در آن یافت. در حالیکه بیشتر کویرهای ایران نمکی، صخره ای یا پر از خار و خاشاک هستند، مرنجاب می تواند احساسی از بودن در بیابان را برای شما زنده کند. همچنین شما می توانید بازدید از کویر مرنجاب را با بازدید از دریاچه ی نمک که فاصله ی چندانی تا آن ندارد ترکیب کرده و بدین ترتیب این امکان را خواهید یافت که در کاروانسرایی قرن شانزدهمی به استراحت بپردازید.
این متن همراه تصویری از مرنجاب باعنوان زیباترین شگفتی های ایران در تیتر خبر 10فروردین درج شده است .در ایران همه شهر ما وزیباییهایش را به تصویر می کشند اما مسئولین ما خودرابه خواب زده اند بهترین را تشکیل کمپین مردمی و اداره ی این میراث است بگذاربه حال خودشان بمانند این پرمدعا ها
جعفز سحابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۱
1
0
سلام
...................
بهترین راهکار خواب نما شدن یک نفر و درست کردن امامزاده ای در انجاست
با این کار سیل کمک های مردمی و نامردمی به اونجا سرازیر میشه .
..............
معنی نداره مردم برن اونجا و هر و هر خنده کنن !!!!!
حسین نجارزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۲
0
2
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان خبرگزاری.
یه گزارشی هم در خصوص مبالغ دریافتی در ورودی کویر تهیه نمایید خصوصا در این ایام عید.
از مسئولین مربوطه هم سوال شود این مبالغ در کجا و چطور هزینه میشود
آیا نظارتی هم وجود دارد.
با توجه به پولهایی دریافتی که مبلغ ناچیزی هم نمی شود تغییری محسوس در مرنجاب،جاده و غیره دیده نمیشود.
آیا مبالغ دریافتی کفایت نمیکند.
دوستان ما در شرکت توسعه پایدار در خصوص نظارت و مدیریت چه مبالغی را دریافت میکنند و با چه حساب کتاب و معیاری.
البته جهت تنویر افکار عمومی شهر و مردم زحمت کش این دیار کزارشی را در این خصوص تهیه نمایید
ارادتمند شما حسین نجارزاده آرانی
فعال گردشگری
راهنما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
0
0
* نظر:
با سلام به جناب نجارزاده
شما که دارین از این گروه عوارض بگیر حمایت میکنیم و میگین مبلغ ناچیز!!
با یه حساب سرانگشتی ۲۲ هزار نفر در ایام عید از مرنجاب بازدید کردند اگر نفری هزار پرداخته باشند که میانگینش بیشتر است می شود ۲۲ میلیون ورودیه!!
بماند که از مهر تا حالا حداقل ۲۰۰ میلیون گرفتن...
فقط یکبار جاده را اینهم مشترکا با دریاچه نمک تیغ زدن!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
0
3
سلام. بنده به شدت تاکید می کنم بزرگترین اشتباهی که ممکنه مسئولین شهر شما-آران و بیدگل- انجام بدن اینه که جاده مرنجاب را آسفالت کنند. این کار سبب نابودی کویر، خارج شدن مرنجاب از حالت بکر و دست نخورده بودن و در کل ازدحام مخرب خودروها در این مسیر گردد. برای تیغ زدن جاده هم دست و پا نزنید. بگذارید جاده مخصوص خودرو های شاسی بلند باقی بماند. البته اگر به شهرتان علاقه دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
با نظرت کاملا موافقم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری