امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۴۱۴
گروه : مذهبی » مساجد
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان آران و بیدگل گفت: همزمان با فرارسیدن نخستین شب جمعه ماه رجب المرجب، آیین لیله الرغایب در مساجد منتخب این شهرستان برگزار می شود.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، حجت الاسلام سمیع الله مردان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: همزمان با فرارسیدن نخستین شب جمعه ماه رجب المرجب، آیین لیله الرغایب در مساجد منتخب این شهرستان برگزار می شود.

آیین لیله الرغایب در مساجد منتخب آران و بیدگل

وی افزود: این آیین، پنج شنبه ۱۰ فروردین ماه ۹۶ با قرائت دعای کمیل، مناجات خوانی، انجام اعمال ویژه این شب و نماز جعفر طیار برگزار خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل حرم مطهر امامزاده محمدهلال بن علی(ع) را یکی از مراکز برگزاری این مراسم خواند و افزود: در این آیین که از ساعت یک بامداد جمعه در شبستان آیت الله عاملی (ره) حرم مطهر برگزار می شود، علیرضا بکایی از مناجات خوان های برجسته کشور به قرائت ادعیه و مدیحه سرایی خواهد پرداخت و سخنران ویژه این برنامه حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی است.

مردان در ادامه گفت: نظیر این مراسم با حضور زائران و ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت و اعضای جلسه هفتگی مناجات با اباصالح(عج) آران و بیدگل در حرم مطهر امامزادگان هادی(ع) و زینب خاتون(س) این شهر برگزار خواهد شد.

وی افزود: قرائت مناجات حضرت امیر المؤمنین (ع) در مسجد کوفه با نوای مداح اهل بیت(ع) حمید شاهمیرزایی و دعاي كميل با نواي حجت الاسلام اسكندرزاده و مدیحه سرایی علي اصغر دادائي و كربلایی جابر مردان از جمله برنامه های این مراسم معنوی است.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان آران و بیدگل خاطر نشان کرد: همچنین آیین شب زنده داری لیله الرغایب در شهر ابوزیدآباد در حرم امامزاده عبدالله(ع) و در شهرهای نوش آباد و سفیدشهر در مسجد جامع این شهرها برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام مردان با اشاره به اینکه«رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی است که مورد رغبت و میل و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان است خاطر نشان کرد: لیلة الرغایب نخستین شب جمعه ماه رجب است که در وصف آن فضیلت های بسیاری ذکر شده است و شبی است که در آن عطا و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایسته دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری