امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۷۵۲
گروه : سیاسی » سایر
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
روایت سرپرست سابق فرمانداری آران و بیدگل، آقای رضایی علی آبادی شاهد عینی حادثه تروریستی در مجلس
به گزارش آران و بیدگل نیوز، آقای رضایی از شاهدان عینی حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی که در هنگام فیلمبرداری تروریست ها از دفتر حسینعلی حاجی دلیگانی پشت مخفی شده بود، از لحظه های مرگ و زندگی در این اتاق می گوید. علی اکبر رضایی مشاور حقوقی نماینده شاهین شهر در مجلس ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی گفت: در روز چهارشنبه هفته گذشته ما صبح به مجلس آمدیم و بنده به همراه شهیدان تقوی مشاور فرهنگی آقای حاجی دلیگانی و زارع مسئول دفتر وی در اتاق این نماینده مجلس در طبقه دوم بودیم.

وی افزود: در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه زمزمه هایی مبنی بر تیراندازی در مجلس بین کارمندان شنیده شد. ما تصور می کردیم یکی از ارباب رجوع ها به دلیل این که به خواسته اش رسیدگی نشده شروع به سر و صدا کرده است؛ از این رو به کار خود مشغول بودیم تا این که ناگهان در راهروی طبقه دوم تجمعی از همکاران را مشاهده کردیم.

رضایی با اشاره به این که دفتر حاجی دلیگانی در وسط راهرو طبقه دوم قرار دارد، ادامه داد: شهید زارع به سمت محل تجمع رفت. پس از دقایقی به داخل اتاق آمد و گفت «دارن می آن داخل راهرو، درها را ببندید».

وی اضافه کرد: حاج آقا تقوی و آقای زارع در را بستند، آقایان زارع و تقوی در سمت راست در ایستاده بودند و من در سمت چپ. بعد از ۳۰ ثانیه ناگهان تروریست ها به کنار دفتر ما رسیدند و با گلوله، قفل در را شکستند.

مشاور حقوقی نماینده شاهین شهر اظهار کرد: ما اصلا فرصتی نداشتیم که فایل ها را در پشت در قرار دهیم اما کارمندان دفاتر دیگر این فرصت را داشتند، زیرا تروریست ها به محض این که وارد راهرو شدند به سمت اتاق ما آمدند.

رضایی گفت: زمانی که در اتاق را باز کردند، من به طور طبیعی پشت در قرار گرفتم و تروریست ها متوجه حضور من نشدند و شروع به تیراندازی به سمت شهیدان زارع و تقوی کردند.

وی افزود: در آن زمان من تصور می کردم که این دو شهید بزرگوار در بخشی از اتاق پناه گرفتند زیرا صدای آنان به گوش من نرسید؛ ممکن است به دلیل روشن بودن رادیو در اتاق باشد زیرا رادیوی اتاق روشن بود و جلسه علنی مجلس را پیگیری می کردیم.

این شاهد عینی حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فیلمبرداری تروریست ها در آن زمان اتفاق نیفتاد. آنان پس از تیراندازی از اتاق خارج شدند و نزدیک به ۱۲ یا ۱۳ ثانیه بعد برگشتند و دوباره اتاق را به رگبار گلوله بستند و شروع به فیلمبرداری از اتاق کردند.

رضایی اظهار داشت: من نزدیک به دو ساعت و نیم در پشت درب ایستاده بودم زیرا آنان همچنان در راهرو طبقه دوم رفت و آمد می کردند و به اتاق های مختلف سرک می کشیدند و تیراندازی می کردند.

وی ادامه داد: تیراندازی آنان در اتاق ما به حدی بود که کتابخانه اتاق به آتش کشیده شد ولی بعد از دو ساعت و نیم خود به خود خاموش شد.

مشاور حقوقی نماینده مجلس اضافه کرد: زمانی احساس کردم که نیروهای خودی در انتهای طبقه دوم هستند و صدای تیراندازی را از طبقات بالا احساس کردم، آهسته از پشت در بیرون آمدم، وقتی بیرون آمدم پیکر مطهر این دو شهید بزرگوار را دیدم. ابتدا تصور کردم زخمی شدند ولی بعد متوجه شهادت آنان شدم.

رضایی با بیان این که در زمان حضور تروریست ها در اتاق، تلفن همراه من روی میز بود و دائما زنگ می خورد، گفت: اگر تلفن همراه با من بود مطمئنا متوجه حضور من پشت در می شدند.


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عمران دلاوریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
0
3
با سلام حضور جناب آقای رضایی و مخاطبین عزیز پایگاه خبری ای بی نیوز
از اینکه دوست عزیزمان از این حادثه تروریستی جان سالم بدر برده خیلی خوشحال و مسرور هستم خدا ایشان را برای نظام و خانواده اش حفظ نماید.
خدا درجات پدر شهیدش را عالی است متعالی بگرداند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری