کد خبر: ۹۷۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استاد حوزه علمیه قم:
استاد حوزه علمیه قم گفت: امیرالمؤمنین علی(ع) بدلیل عدم بینش و درک صحیح مردم در جامعه دینی خانه نشین شد.
 به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از شبستان، حجت الاسلام جعفر واضحی، در آیین احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم حضرت محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل گفت: بینش و علم مقدمه رسیدن به خداست و اگر عقل و علم عجین شود، انسان به مقام قرب الهی می رسد.

عدم بینش صحیح در جامعه دینی، دلیل خانه نشینی امیرالمؤمنین(ع)

وی با اشاره به اینکه در دنیای مدرن امروز، علم پیشرفت زیادی دارد اما مشکلات اجتماعی روز به روز فزونی می یابد، خاطر نشان کرد: دلیل عقب ماندگی جامعه بشری پیشی گرفتن علم از عقل و بینش است، در حالی که زندگی بیش از علم نیازمند عقل است.

مدرّس حوزه علمیه قم، پیشی گرفتن دانش بر بینش را از آفات جامعه خواند و تصریح کرد:  اگر عقلانیت در جامعه بشری پیشرفت نکند و این موازنه علم و عقل برقرار نباشد، جامعه به هلاکت کشیده می شود.

واضحی در ادامه با استناد به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: از نظر قرآن کریم، پست‌تر از هر حیوان کسی است که فکر و عقل دارد، اما تفّکر و تعقّل ندارد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه بزرگترین ضربه را در اسلام عاقلان بدون بینش زده اند، خاطر نشان کرد: امیرالمؤمنین علی(ع) بدلیل همین عدم بینش و درک صحیح مردم در جامعه دینی مدت ها خانه نشین شد.

حجت الاسلام واضحی تنها راه نجات بشریت را پیوند با امیرالمؤمنین(ع) و فرزندان آن حضرت دانست و گفت:  ولایت چاشنی همه عبادت‌ها و تنها پناهگاهی است که انسان را از همه بلایا نجات می‌دهد، لذا شب‌های قدر شب های پیوند با ولایت است و دعا برای ظهور امام زمان‌(عج) مهم ترین دعا رد این شب هاست.


آیین شب زنده داری حرم حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با حضور هزاران عاشق و دلباخته با زمزمه دعای جوشن کبیر توسط حجت الاسلام هادی محمد پور و سخنرانی حجت الاسلام جعفر واضحی برگزار شد.

این آیین معنوی از شبکه افق سیما، شبکه پنج اصفهان و برخی شبکه های استانی سیما برای هموطنان سراسر کشور به صورت زنده پخش شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری