کد خبر: ۹۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
خانه ترویج و آموزش صنایع دستی سرچشمه روستای محمدآباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در آیین تجلیل از حامیان و کارافرینان برتر صنایع دستی استان اصفهان بعنوان طرح حامی و کارافرینی برتر انتخاب شد و مورد تجلیل قرار گرفت.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، در این آیین «محمود گنجی پور» بخشدار بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل به عنوان نماینده شهرستان، لوح تقدیر و تندیس خانه ترویج روستای محمد آباد بخش کویرات را دریافت کرد.

خانه ترویج و آموزش صنایع دستی سرچشمه محمدآباد بعنوان طرح برتر صنایع دستی استان اصفهان انتخاب شد

در حاشیه این آیین، نمایشگاه صنایع دستی استان اصفهان نیز در محل اتاق بازرگانی استان  برپا شد که غرفه خانه ترویج و آموزش صنایع دستی محمد آباد  در این نمایشگاه مورد استقبال گسترده شرکت کنندگان قرار گرفت.

در این غرفه انواع محصولات و صنایع دستی تولید شده در خانه ترویج سرچشمه روستای محمد آباد از جمله چادر شب و گلیم به نمایش گذاشته شد.

ساختمان آموزشی – تولیدی "خانه ترویج و آموزش صنایع دستی" روستای محمد آباد، پیش از بهره برداری ساختمان متروکه حمام عمومی روستا بود که با تغییر کاربری و بازسازی توسط دهیاری روستای محمد آباد بعنوان خانه ترویج صنایع دستی روستا آغاز به فعالیت کرد.

مساخت این ساختمان 400 مترمربع است و در کنار آن مجموعه بازارچه سنتی صنایع دستی نیز با مساحت تقریبی 800 متر مربع و 200 متر مربع فضای سبز احداث شده است.

تمام واحد هاي تعريف شده در اين طرح در حوزه صنايع دستی و با محوریت صنایع دستی بومی روستای محمد آباد مانند  سفالگری، گلیم بافی، شال و بویژه چادرشب بافی است که در زمره صنایع دستی شاخص این منطقه به شمار می آید.

روستای محمدآباد از توابع بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل از سال 1395 به عنوان روستای هدف صنایع دستی معرفی شده است.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری