امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۷۷۶
گروه : مذهبی » سایر
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل خبر داد:
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل از اجرای یک موقوفه ۲۱۵ ساله به نیت اطعام فقرا و مساکین با نان گندم در ماه رمضان در این شهرستان خبر داد.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، حجت الاسلام ولی الله روان گفت: یک موقوفه ۲۱۵ ساله به نیت اطعام فقرا و مساکین با نان گندم در ماه رمضان در این شهرستان اجرا شد.

اجرای نیت موقوفه ۲۱۵ ساله در آران و بیدگل

وی افزود: وقف نامه این موقوفه به سال ۱۲۲۳ هجری قمری ثبت شده و مربوط به حاجی علی آرانی فرزند مرحوم هبه الله آرانی است که در قالب طرح دست های مهربانی توسط اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) در ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

روان خاطر نشان کرد: این موقوفه مربوط به آب و اراضی تعدادی از مزارع آران و بیدگل از جمله دولت آباد، حسین آباد، منصوره، نصرآباد، فتح آباد، غیاث آباد، عباس آباد، مبارکه، آران دشت و معین آباد است که در قالب آن، بسیاری از خانواده های نیازمند در طول ماه مبارک رمضان اطعام می شوند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل در ادامه اظهار داشت: تاکنون ۹۴۷ موقوفه و ۲ هزار و ۲۸۰ رقبه در این شهرستان به ثبت رسیده است که بیشترین نیات مربوط به عزاداری سید الشهدا (ع) است که هر سال در قالب بصیرت عاشورایی مطابق وقف نامه اجرا می شود.

حجت الاسلام روان افزود: در طول پنج سال گذشته به همت واقفین نیک اندیش و آینده نگر در شهرستان آران و بیدگل ۸۷ وقف جدید صورت پذیرفته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری