امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۹۸۴۵
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مسائل و مشکلات به دلیل وجود اهداف و برنامه های هر نفر است و نوع مشکل، به نوع هدف و برنامه بستگی دارد؛ کسانی که هیچ هدف و برنامه ای برای خود ندارند با مشکل خاصی هم روبرو نمی شوند.
آران و بیدگل نیوز،مشکلات همیشه هست و همه‌ی انسان‌ها هم به نوعی درگیر مشکلاتی هستند، فقط نوع مشکلات انسان‌ها باهم تفاوت دارد وگرنه همه‌ی انسان‌ها دارای مشکلات و دغدغه‌هایی هستند.

مسائل و مشکلات به دلیل وجود اهداف و برنامه‌های هر نفر است و نوع مشکل، به نوع هدف و برنامه بستگی دارد؛ کسانی که هیچ هدف و برنامه ای برای خود ندارند با مشکل خاصی هم روبرو نمی‌شوند .

برای رسیدن به اهداف و برنامه‌ها، باید از سد مشکلات و موانع گذشت و حتی با آنها مبارزه کرد، تمام انسان‌های موفق در طول مسیر رسیدن به اهداف خود، با مشکلات و موانع بزرگ و کوچک متعددی روبرو بوده اند که در این مسیر نه خسته شده اند ونه ناامید و بی خیال، بلکه مبارزه کرده اند و بر تلاش و کوشش خود افزوده اند که حاصل آن همه تلاش و کوشش و مبارزه با مشکلات شده است موفقیت امروز آنها.

نباید از موانع و مشکلات ترسید، بلکه باید مبارزه کرد و حتی در جهت رفع انها، پیشتاز و پیشرو بود.

در مسیر حرکت به طرف اهداف و برنامه ها، باید به هدف خیره شد و محکم و استوار حرکت کرد.اگر به موانع و مشکلات خیره شویم از انگیزه و انرژی ما کاسته می‌شود و شاید از توان ما برای ادامه مسیر بکاهد.

باید موانع و مشکلات را کوچک بشماریم، چرا که توانایی ما به عنوان اشرف مخلوقات و با توکل بر خدای بزرگ ومهربان بسیار بزرگ تر از موانع و مشکلات است.ضمن اینکه زندگی بدون مشکل هم، زندگی یکنواخت و خسته کننده ای است و نشانه‌ی عدم تحرک و تلاش است.

زندگی صحنه ی مبارزه با مشکلات و موانع است و موفقیت و پیروزی ،حاصل مبارزه با مشکلات و گذشتن از موانع است و همه‌ی این مبارزه هم به خود ما بستگی دارد.

*
حبیب الله محمدی


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری